Doplnenie programu parlamentnej schôdze dňa 28. 1. 2014

Doplnenie programu parlamentnej schôdze dňa 28. 1. 2014

Vážený pán predseda parlamentu,

dovolím si doplniť program nasledujúcej 29. parlamentnej schôdze:

1. Navrhujem, aby páni – premiér Róbert Fico a minister zahraničných vecí pán Lajčák, aby bezodkladne  prišli do parlamentu informovať poslancov parlamentu, čo urobili,  a čo plánujú urobiť, proti vzniku občianskej vojny na Ukrajine.

Nesmieme podceňovať situáciu. Novodobé dejiny a skúsenosti z bývalej Juhoslávie, nedávno z Tunisu, Egypta a Sýrie indikujú možnosť vzniku občianskej vojny na Ukrajine.

2. Navrhujem, aby páni – minister obrany Glváč a náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Vojtek, prišli do parlamentu a podali informáciu, ako zabezpečili, alebo ako plánujú zabezpečiť východnú hranicu proti preneseniu možného občianskeho konfliktu z Ukrajiny na naše územie, prípadne, ako zabezpečia naše územie pred inváziou utečencov.

Bezpečnosť našich občanov a pokoj v našom štáte je prvoradá úloha každej vlády a je nadradená nad všetky ostatné záujmy.

Žiadam tieto body Doplnenia programu 29. parlamentnej schôdze uplatniť ako prvé, a to  vo Všeobecnom štátnom záujme, podľa najvyššieho záujmu.

 

Ďakujem