Druhá medzinárodná konferencia Košice

Druhá medzinárodná konferencia Košice

Právnická fakulta Univezity Jozafa Šafárika

dňa 12. 11. 2014

Pred blížiacou sa druhou medzinárodnou konferenciou, ktorú som tentokrát organizovala dňa 12. 11. 2014 v Košiciach na tému Dramatické vzťahové pasce na pracoviskách, som dostávala Vaše maily, ktoré ma povzbudzovali a povzbudzujú do ďalšej činnosti v tejto tabuizovanej téme. Zverejňujem niektoré Vaše ocenenia. Je vidieť, že téma je veľmi dôležitá pre celé Slovensko aj napriek tomu, že mnohí z občanov majú strach. Preto neuvádzam mestá ani mená občanov, ktorí ma podporujú v mojej činnosti.

1. Dobrý deň, chcela by som sa len informovať o ktorej hodine sa bude začínať konferencia a aj na predpokladanú hodinu ukončenia. Nakoľko v súčasnosti vykonávam dobrovoľnícku činnosť, aby som si vedela včas vybaviť pracovný čas služby. Je možné zaslať aj nejaký predbežný program konferencie? Ďakujem veľmi pekne a prajem príjemný deň. S.A.

2. Drahá pani Ritomská, mám prežité to čo veľmi bolí na celom človeku a neľutujem tento môj krok, pridávajú sa občania, ktorí to zlo tiež prežívajú alebo prežili, slovo človek významovo hovorí o úplne niečom inom, nie o ubližovaní a znevažovaní osobnosti. Je alarmujúce, že ani predstavitelia miest, nevedia zaujať zodpovedné stanovisko na riešenie týchto problémov….obeť týranie.trpí je odkázaná na ťažkú liečbu psychiatrom, psychológom, kto je teda zodpovedný za takýto stav? Kto to pripustil, že zodpovedný zamestnanec sa stáva obrovskou prekážkou? Pre vedenie aj pre kolektív, do kedy tento stav ešte potrvá, Vám patrí moje úprimné ďakujem, za Vašu obetavú prácu chrániť mobbovaných zamestnancov. ♥ K.A.

3. Dobrý deň, pani doktorka, ďakujem za pozvánku, rada by som prišla, ale som od júla na dlhší čas v Anglicku, nepodarilo sa mi nájsť zamestnanie doma, tak som musela aj s manželom vycestovať za prácou. Snáď príde čas, že sa stretneme aj osobne, keď sa vrátim. Rada by som sa venovala téme mobbingu naďalej. Želám všetko dobré. M.A.

4. Ďakujem Vám za pozvánku, avšak sa budem musieť, bohužiaľ, s pracovnej zaneprázdnenosti ospravedlniť. Téma je veľmi aktuálna a inšpirujúca. Držím Vám palce aj takto, na diaľku. A pozdravujem (okrem Vás a Jurka Chlebíka) aj p. Trubačovú s ktorou sme zachraňovali v r. 2012 sl. Sandru Mihalecovú zo párov psychiatrie v Ružinovskej nemocnici, kde ju na základe istých podnetov chceli zbaviť svoprávnosti. Že sme mali pravdu, potvrdzuje aj to, že sl. M. žije sporiadaný život s partnerom a má utešenú dcérku, o ktorú sa staroslivo aj ona stará. S pozdravom Ing. B.A.

5. Dobrý deň, pani poslankyňa ďakujem pekne, potrebovala som si zariadiť čas v práci: S pozdravom a cíťte sa v Košiciach príjemne. J. A

6. Pani Doktorka prajem Vám príjemný deň! Ďakujem Vám úctivo za pozvánku aj za program na určite veľmi plodnú, potrebnú konferenciu. Žiaľ zo slzami v očiach Vám musím oznámiť,že moja finančná situácia,moja existencia mi nedovoľujú sa jej zúčastniť, tak veľmi rád by som v Košiciach bol, osobne Vás srdečne pozdravil. Moja rodina je v troskách, trpím biľag tohoto režimu a systému. Ďakujem Vám za pochopenie pani Doktorka,  veľká vďaka za Vašu nezištnú pomoc. S úctou, totálne ničený M. A.

7. Dobrý deň prajem, ďakujem za pozvánku. Chýba mi tam však bod o vysvetlení kedy sa jedná len o vyžadovania zamestnávateľa o plnenie si povinností zamestnancov v zmysle zákonníka práce a uzatvorenej pracovnej zmluvy a nie mobbing na pracovisku. Sám na sebe som zažil nefalšovaný mobing na pracovisku a presne viem čo to znamená. Vo veľa prípadoch hlavne v spoločnostiach kde neboli zamestnanci zvyknutí na riadnu pracovnú morálku považujú viac práce a vyžadovanie výsledkov za mobing. Myslím že by ste mali zaradiť aj takýto bod a veľa prípadov by sa vysvetlilo a vyriešilo skôr ako prídu prípadné súdne spory. R: O.

8. Vážená pani Ritomská,  som skutočne veľmi rada, že ma máte v zozname. Tak rada by som prišla! Opäť mi to, bohužiaľ, nevyhovuje. V máji 2013 som bola prinútená odísť z ……..a až teraz (dnes idem druhý raz do práce), znovu pracujem. O skúsenosti v praktikách, ktoré som zažila, by som sa rada podelila. Najhoršie bolo o tom rozprávať, keď som ešte s “nimi” pracovala. Traja “chlapi” a 55 ročná žena. Hanbila som sa. Aj preto, že mi moji blízki povedia, že na tej skutočnosti nesiem vinu sama, pretože som milá, prívetivá, empatická a mám byť viac asertívna. Myslím, že asertívna som, pretože ako fakturantka  som slušne odmietla po kolegoch umývať toalety, atď. Zobrali to skôr ako vojnu. To je len malý príkladík. Nemala som žiadnych svedkov, ktorí by situáciu vedeli zhodnotiť objektívne. Na tejto spoločnosti ma mrzí to, že slušný človek tu zrejme nemá miesto. Určite ste veľmi zaneprázdnená, viac sa teraz rozpisovať nebudem. Rada by som ale vedela, či bude možné niekde si pozrieť priebeh tejto konferencie, prípadne obsah, čo by určite bolo pre mňa poučné. Za pozvanie Vám ďakujem, aj keď sa nemôžem zúčastniť. Prajem Vám veľa úspechov, úspešný priebeh konferencie a dnes príjemný deň. P: V.

9. Dobré ráno p. doktorka,  dakujem pekne za informáciu o konaní konferencie v Košiciach, pred nedávnom som prekonala herpes zoster (  pásový opar ) zo stresu a preťaženia, pomerne závažné ochorenie a stále sa mi vracia tzv. postherpetická neuralgia postihnutej oblasti ( aj 5 mes. po uzdravení ! ) , nemožem teda dlhšie cestovat. Tiež je v úrade teraz nepriaznivá situácia, pre ktorú by som pravdepodobne ani nedostala súhlas s pracovnou cestou. Prajem vám „plodné rokovania“ a pozdravujem H. A.

10. Vážená pani poslankyňa, ďakujem Vám veľmi pekne za pozvanie na konferenciu o mobbingu. Žiaľ, z vážnych rodinných dôvodov sa nebudem môcť konferencie zúčastniť. Je mi to ľúto, ale veľa vecí sa skomplikovalo. Okrem iného mi včera poslal môj právny zástupca rozsudok odvolacieho súdu, ktorý Vám posielam v prílohe. Ide o to, že on podával doporučenú zásielku 1. triedy v piatok, 27.9.2013       a v tom prípade musí byť doručená v lehote prepravy D+1 (dodanie nasledujúci pracovný deň po dni podania), čiže pošta ju mala doručiť v pondelok, 30.9.2013, lenže nestalo sa tak. Pošta sa pritom nachádza vo vzdialenosti cca 50 metrov od okresného súdu. Neviem sa zmieriť s tým, že teraz mám kvôli tomu prehrať súd. Nechápem, prečo mám ja doplácať na to, že niekto si nesplnil svoje povinnosti. Neviem, či mám ešte nejakú šancu zvrátiť túto nepriaznivú situáciu navrhovaným mimoriadnym opravným prostriedkom – dovolaním na právne pochybenie, resp. podaním sťažnosti na Ústavný súd SR. Chcem to poslať do Markízy, popr. do niektorých novín, len neviem, či niekto bude ochotný sa tým zaoberať      25 rokov som učila, dosahovala som vynikajúce pracovné výsledky, získala mnoho ocenení. Nikdy by som si nebola pomyslela, že raz zažijem bossing, ktorý vyvrcholí neoprávnenou výpoveďou a budem sa musieť súdnou cestou domáhať spravodlivosti. Kladiem si otázku, či sa mi to podarí, či zvíťazí zdravý rozum, spravodlivosť, dobro alebo nie…………Z konferencie by som si rada objednala zborník,  Prajem Vám príjemný zvyšok týždňa a zdarný priebeh konferencie. P. A.

11. Dobry den pani JUDr. Ritomská, velmi pekne ďakujem za oznámenie o konferencii o mobbingu. Veľmi ma to zaujalo, rada by som sa dozvedela viac o pokračovani a využiti v praxi. Potýkam sa s podobnou situáciou denne aj ja. Ešte touto cestou by som sa Vám chcela poďakovať za pozvanie na vernisáž diel umeleckej rodiny, poriadanej na hrade. Bolo to veľmi pekne. Srdečne Vám k tejto vydarenej akcii blahoželám, Podarila sa skutočne na vysokej urovni. Prajem Vám všetko dobré. Veľmi si vážim, že pri svojej pracovnej vyťaženosti ste na mna nezabudla.S úctou Z.E.

12. Dobrý deň milá pani poslankyňa Ritomská.  Ďakujem za zaslanie programu konferencie a vlastne za potvrdenie, že môžem prísť a počítate so mnou.   Takže v stredu sa vidíme. Teším sa. S pozdravom   E. Z.

13. Dobrý deň  prajem pani poslankyňa. Ďakujem za program a rád sa konferencie zúčastnim.

S pozdravom, F.R.

14. Ďakujem veľmi pekne milá pani Ritomská, že ste na mňa “nezabudli”. Ja som na Vás myslela celý deň a veľmi som Vám priala, aby to dopadlo dobre. Verím, že na východe ľudia boli otvorenejši a oveľa viac si vážili, že sa takáto konferencia, vďaka Vám, u nich mohla uskutočniť. Budem rada, ak mi pošlete nejakú informáciu o tom, ako to tam prebiehalo. Ja mám pár strán podpisových listín porozdávaných u známych, ale akosi sa mi nedarí ich od nich dostať- Kompletene zaplnenú mám zatiaľ len jednu stranu, ale chcela by som Vám oveľa viac ziskať, tak este počkam. Casu mam teraz malo.V praci si ani nesadnem a tak som dost unavena. No dufam, ze to zozbieram co najskor.  Pozdravujem Vas a prajem vela sil, aby ste zvladli co najskor spracovat vysledky z konferencie a aby priniesli ovocie. G. H.S

15. Dobry den p. doktorka, urcite bola konferencia zaujimavá a poučná. Dnes je to rok, čo som bola v Bratislave, dúfam, že  po ďalšikrát mi to už vyjde. My tu doslova zvádzame boje s tým sociopatom a v sobotu to bude riadna fuska, len, aby sme sa ho už zbavili. Želám všetko dobré. Pozdravujem.H. M.

16. Dobrý deň paní Ritomská, veľmi pekne Vám ďakujem za pozvánku, ale bohužiaľ sa nebudem môcť konferencie zúčastniť. Želám Vám pevné zdravie a veľa úspechov. S pozdravom: Ing. H. P.

17. Dobrý deň pani doktorka, ďakujem za pozvanie na konferenciu. Veľmi rada by som sa jej zúčastnila, no bohužiaľ moje súčasné zdravotné problémy mi to nedovoľujú.  Prajem Vám veľa úspechov. F. T.

18. Dobrý deň, ďakujem za info. Konferencie sa bohužiaľ nezúčastnim, som doma s 2,5 mesačným bábätkom a chodime na rehabilitácie. Nezabudla som na Vás s podpismi, sice  ich nebude veľa nakolko som iba  doma. Pošlem ich. S pozdravom IL

19. Ďakujem, ak by to bolo v Bratislave, určite sa zúčastním. Prajem veľa úspechov, myslím na Vašu podporu smerom ku mne a veľmi si Vašu pomoc a odvahu vážim. I. V.

20. Milá pani poslankyňa, JUDr. Ritomská,  ani neviete ako si veľmi vážim Váš záujem a pozvanie, Vašu prácu, ktorej vízie sú mi blízke, nakoľko vidím a pozorujem aj vo svojom okolí všetku tú beznádej a zúfalstvo obyčajných ľudí a veľmi rada by som sa zúčastnila na Vašej konferencii. Nedá sa opísať ako mi to je ľúto, že tam nemôžem prísť, vypočuť si Vaše slová, názory, spoznať Vás osobne. Ako som Vám už pred časom napísala, som v aktívnej volebnej kampani. Práve preto, že som videla bezprávie aj v našej obci, na ktorej mi nesmierne záleží, pretože som sa v nej narodila ja, moja rodina, moje deti a naučila som sa, že zdola sa tie problémy nevyriešia, kandidujem ma starostku.  Nesmiem sklamať svojich ľudí, ktorí mi dali dôveru, pomáhajú mi, skrátka, musím stáť po ich boku počas mítingov a stretnutí, na ktoré zostávajú posledné dni.  Prosím Vás o pochopenie a verím, že až toto obdobie skončí a nech dopadne ako dopadne, veľmi rada a s nadšením prídem na Vaše ďalšie konferencie, ktoré iste prídu alebo iné stretnutie. ďakujem Vám za to čo pre nás všetkých robíte a držím Vám palce.

So srdečným pozdravom J. Z.

21.Dobrý večer pani doktorka,

potvrdzujem moju účasť na konferencií v Košiciach. S pozdravom J. B.

22.Držím Vám palce, aby druhá konferencia bola lepšia ako tá prvá. Keby ste bola tak dobrá a mohla mi z nej poslať info, že čo ste prejednávali. Tiež Vám držím palce v komunálnych voľbách. Keby som mala trvalý pobyt tu v Bratislave určite by som Vám dala hlas. Prajem všetko dobré a pekný deň.  E. P.

23.Vážená pani Ritomská, prepáčte, že sa ozývam až teraz. Podarilo sa mi zamestnať a pracujem v zdravotníctve v trojsmennej prevádzke. V čase keď ste mi poslala pozvánku na konferenciu do Košíc som mala už rozpis služieb na november a bohužiaľ 12.11.mám práve nočnú zmenu. Neodpisovala som Vám hneď,pretože som sa snažila o výmenu tejto zmeny,aby som sa mohla zúčastniť tejto konferencie. Žiaľ, nepodarilo sa mi to. Veľmi sa preto ospravedlňujem a je mi naozaj úprimne ľúto, že to takto dopadlo. Zároveň som však rada, že mám prácu a čo je najdôležitejšie zdravotne to zvládam a je to práca síce náročná, ale bez psychického teroru a násilia. Je to zároveň dôkaz o tom, že prepustenie z práce nemalo žiadny opodstatnený dôvod a bolo účelové a vyvrcholením trojročného psychického teroru. Budem rada ak sa o tento poznatok podelíte na konferencii a  budete naďalej bojovať s týmto neduhom v spoločnosti.Zároveň Vám v prílohe pošlem naskenované podanie na Okresný súd. Určite tým, že som sa zamestnala nebudem žalobu sťahovať, lebo chcem aj takouto formou bojovať proti násiliu v spoločnosti. O. K.

24. Vážená pani Ritomská, ďakujem Vám za pozvanie na konferenciu.Nezúčastním sa jej, určitý čas som strávila na univerzitnej pôde a domnievam sa, že by to v Košiciach bolo  také akademické. Ja som sa proti mobbingu vo firme R, Slovensko, s r. o. začala aktívne brániť, dokonca sa tým už musel zaoberať aj konateľ – p. H. Jeho postoj na sedení, kde som bola ja a dvaja kolegovia, ktorí ma mobovali označujem za alibistický.Momentálne stojí za mnou moja rodina a je mi veľkou oporou.Môžem sa na Vás obrátiť s konkrétnou prosbou o radu ?I: K.

25. Ďakujem.Dobrý večer pani JUDr.Ritomská.Ďakujem  Vám pani doktorka za zaslaný program konferencie.  Je to správna a dobrá vec.  Pri zbieraní podpisov si vypočujem veľa názorov  ľudí.  Situácia  v oblasti mobbingu  je na Slovesku horšia, ako som si  myslel.Budem sa snažiť  prispieť  aj ja trochou pre dobro veci – ku dnešnému dňu mám zozbieraných . ….kompletných podpisových hárkov pre SPS. K. N.

26. Prajem  Vám úspešný priebeh konferencieS úctou M F

27. Dobrý deň, ďakujem za pozvánku na konferenciu. Bohužiaľ sa nebudem môcť dostaviť, nakoľko budem robiť atestáciu. Srdečne Vás pozdravujeme spoločne aj s manželom, a prajeme veľa úspechov v boji s mobbingom a bossingom.J. P.

28. Viliam, môj manžel je spokojný a šťastný, odkedy odišla riaditeľka, ktorá ho šikanovala, no napriek tomu musíme byť vždy v strehu.  Ďakujem a pozdravujem. M. V.

29. Dobry deň, ďakujem Vám veľmi pekne za informáciu. Ak by mi to časovo vyšlo, rada pridem niečo nahrať do vysielania.Všetko dobré želám. Radio Lumen

30.Pani Ritomská, nemohla som prísť na konferenciu, bola som v práci.. No nemám ju . Neviem ,či dostanem vôbec pracovnú zmluvu. Je to hrozná situácia.  Pani Ritomská jediná nádej pre také prípady ako som ja,  je internet. Potrebujem len niekoho, kto dobre pretlmočí angličtinu.  Je tam skutočne seriozne a dobre platená práca.  M. M.

31. Ahoj Maji, ďakujem za program ku konferencii. Nakoľko sa nezúčastním na konferencii budem Ti držať palce, aby Ti všetko dobre dopadlo. Zatiaľ sa maj krásne. Pááááá  M. K. PS: daj vedieť ako Ti to dopadlo

32. Dobrý večer pani doktorka, s potešením Vám oznamujem, že idem do Košíc vlakom, z odchodom z Trnavy o 6,02 hod., ide so mnou aj pani T, dohodli sme sa telefonicky.  …..Mám Vás rada a teším sa na stretnutie.M L

33. Ahoj Maruško, ďakujem za pozvánku do Košic.Z časových dôvodov to nestihnem. Držím Ti palce, aby Ti to na tom východe dobre dopadlo. Srdečne Ťa pozdravujem.M K.

34.Dobrý deň, pani poslankyňa, ďakujem pekne za informácie o nadchádzajucej medzinárodnej konferencii v Košiciach .ospravedlňujem sa, ale bohužiaľ som služobne odcestovaný, teda z tohoto dôvodu sa nemožem zúčastnit na konferencii . Už skôr som  svoje ospravedlnenie poslal Vašej asistentke. Prajem Vam bezproblémový priebeh konferencie .S úctou M K P.S. Rád si pozriem príspevky z konferencie pokiaľ budú dostupné na internete alebo v inej forme .

35.Vážená pani Ritomská, chcela by som Vás osloviť ohľadom “potvrdenia o účasti” Vami organizovanej konferencie: “Dramatické vzťahové pasce a nebezpečentvá v zamestnaní – sociopatia a iné pozadia vzťahov, stratégie a následky mobbingu, ktorá sa uskutočnila 12. 11. 2014 v Košiciach.   Vopred Vám ďakujem za Váš čas a spätnú väzbu pri riešení môjho štúdijného problému.  S úctou Mgr. M F

 36.Vážená paní  Ritomská, moc se omlouvám. Mám Vaši konferenci v diáři z minulé naší korespondence. Zajišťoval jsem si už nocleh v KE. Přijel jsem z několikadenní vysilující cesty z Prahy a teď “vyhýbka” na  slovenskou moji agendu. A volby zde. Nestíhám. Prosím, omluvte moji neúčast. Moc děkuji. V dokonalé úctě, Ing. M. K.

37.Vážená p. Ritomská, veľmi, ale naozaj veľmi som chcela prísť na konferenciu, ale od začiatku školského roka som tak často chýbala v práci, že som sa bála pýtať sa ešte na konfernciu. Mala som 5 dní náhradné voľno, bola som v Prahe na promóciách dcéry, medzitým nejaké porady atak. A keďže som v takej situácii , v akej som, bála som sa pýtať si voľno. V posledných dňoch sa to zase vyostruje, už neviem, čo mám robiť, len je to o to horšie, že si riaditeľka dáva veľký pozor, aby na žiaden výstup nemala svedkov. Vie presne, čo a ako má robiť. Hľadala som si aj inde prácu, ale bohužiaľ tu nič nie je. Verím, že aspoň vy sa máte fajn a neúnavne pokračujete v boji proti týmto zlým veciam. Srdečne Vás pozdravujem a som Vám vďačná za akýkoľvek záujem o mňa.H M.

38. Dakujem za pozvanie,ale nieje v mojej moci sa zúčastniť díky dovi K. D.

39. Dobrý deň, teší ma, že na mňa myslíte. Veľmi rada by som sa zúčastnila, ale 12. 11. 2014 práve končím v kúpeľoch. A. B.

40. Príjemný deň Dobrý deň p. JUDr. Ritomská, ďakujem za správu o konaní konferencie o mobbingu. Program vyzerá zaujímavo, ak by bol spracovaný zborník, rád by som si ho prečítal. Ďakujem za Vaše úsilie pomáhať ľuďom prenasledovaným na pracoviskách. Dúfam, že prenasledovanie na pracovisku raz bude trestné a zamestnávatelia sa vyvarujú a nedopustia také zaobchádzanie aké som si prežil aj ja a mnoho iných. Veľmi Vám fandím.

Tento týždeň by som chcel ísť nahliadnuť do spisu, ale predpokladám, že tam nič nové nebude. Ak by tam niečo bolo a sudkyňa Vám to nepreposlala, dám Vám vedieť. Stretneme sa na pojednávaní ….F. T.

41. Dobrý večer p. JUDr. Ritomská ďakujem Vám za pozvánku , zajtra prídem ani som neposielala prihlášku na seminár lebo som nevedela či bude môcť prísť bola som chorá. Na stretnutie s Vami sa teší Mgr.U. H. P.S: Prajem Vám šťastnú cestu.

42.Dobrý večer vážená pani doktorka,ďakujem srdečne za pozvanie na konferenciu. Veľmi ma to mrzí, že nemôžem prísť a verte mi, že by som veľmi rada, ale od 04. novembrapracujem na dohodu na pár hodín denne. Kamarátka ma poprosila o pomoc, lebo jej vypadla jedna prac. sila, tak jej pomáham. V každom prípade Vás veľmi obdivujem vo Vašom odhodlaní. Verím, že ešte budem mať možnosť stretnúť sa s Vami a ostatnými statočnými ľuďmi. So srdečným pozdravom a úctou Z. J.

43. Dobrý deň prajem aj Vám milá pani Ritomská, veľmi pekne Vám ďakujem za pozvanie na konferenciu, žiaľ v uvedenom termíne mám pojednávania v Bratislave, takže nemôžem ani vycestovať. Nakoľko táto téma ma tiež veľmi zaujíma, prosím Vás, keď budú spracované príspevky elektronicky, tieto poslať emailom alebo ak by ste mi poslali link na stránku, na ktorej budú zverejnené, rada sa s nimi oboznámim.Ďakujem a prajem úspešný priebeh konferencie.

S úctou Z. S.

44. Milá pani poslankyňa. Podľa mňa, ako jedna z mála poslancov ste správne poňali voličmi očakávané správanie sa poslanca, ktorý sa snaží napĺňať očakávania tých, ktorí Vás o pomoc svojím volením požiadali.  Požívate moju hlbokú úctu. Držím Vám palce a ďakujem  G. O.

Videozáznamy